Εθνικό Θέατρο

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑΣ 2021-2022 | Είσοδος ελεύθερη για το κοινό

04.6.2022

ΤΜΗΜΑ ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 5 ΙΟΥΝΙΟΥ 2022 | 21:00 Μάθημα: Παραδοσιακοί χοροί, Καθηγήτρια: Χρυσούλα Τζαρδή,«Του κύκλου της ζωής, από την τελετουργία του γάμου»

ΚΥΡΙΑΚΗ 5 ΙΟΥΝΙΟΥ 2022 | 21:40 Μάθημα: Οπλομαχητική, Καθηγητής: Κωνσταντίνος Μπουμπούκης, «Λαγκαρντέρ, ο σωματοφύλακας» βασισμένο στην ομώνυμη ταινία. Επιμέλεια σεναρίου/μουσικής: Κωνσταντίνος Μπουμπούκης

 

ΤΜΗΜΑ ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑΣ

ΤΡΙΤΗ 7 ΙΟΥΝΙΟΥ 2022 | 21:00 Μάθημα: Κινηματογράφος-Βίντεο στο θέατρο, Καθηγητής: Πέτρος Σεβαστίκογλου «Εργασίες πάνω σε ποιήματα»

 

ΤΜΗΜΑ ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗΣ & ΤΜΗΜΑ ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 8 ΙΟΥΝΙΟΥ 2022 | 21:00 Μάθημα: Σκηνικός λόγος, Καθηγήτρια: Αγλαΐα Παππά, «Αγγελιοφόροι του αρχαίου δράματος»

 

ΤΜΗΜΑ ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 10 ΙOΥΝΙΟΥ 2022 | 21:00 Μάθημα: Μουσική διδασκαλία, Καθηγήτρια: Μελίνα Παιονίδου, «Πεντακόσιες εικοσιπέντε χιλιάδες εξακόσιες στιγμές»

ΣΑΒΒΑΤΟ 11 ΙΟΥΝΙΟΥ 2022 | 21:00 Μάθημα: Υποκριτική στον κινηματογράφο, Καθηγητής: Αλέξανδρος Βούλγαρης, «Συγγνώμες»

ΤΕΤΑΡΤΗ 15 ΙΟΥΝΙΟΥ 2022 | 21:00 Μάθημα: Χορός Καθηγητής: Φωκάς Ευαγγελινός «Πώς να πω… με αφορμή κείμενα του Σάμιουελ Μπέκετ»

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17 ΙΟΥΝΙΟΥ 2022 [20:30] ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ 18 ΙΟΥΝΙΟΥ 2022 [17:30 ΚΑΙ 20:30] Μάθημα: Υποκριτική, Καθηγητής: Θωμάς Μοσχόπουλος. «Τσέχοφ: Απόπειρες επικοινωνίας, Ο Γλάρος (Μετάφραση: Ξένια Καλογεροπούλου) Ο Βυσσινόκηπος (Μετάφραση: Θωμάς Μοσχόπουλος)» [ΚΡΑΤΗΣΗ ΘΕΣΗΣ-ΧΡΗΣΗ ΜΑΣΚΑΣ]

ΤΕΤΑΡΤΗ 22 ΙΟΥΝΙΟΥ 2022 | 21:00 Μάθημα: Εκφραστική κίνηση, Καθηγήτρια: Αγγελική Στελλάτου «Πτ(ή/ώ)ση»

ΚΥΡΙΑΚΗ 26 ΙΟΥΝΙΟΥ 2022 | 17:30-22:30 – ΔΕΥΤΕΡΑ 27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2022 ΩΡΑ: 20:00-22:30 Μάθημα: Υποκριτική, Καθηγητής: Ακύλλας Καραζήσης «Η Έρημη Χώρα του T. S. Eliot» (Μετάφραση: Γιώργος Σεφέρης)

 

ΤΜΗΜΑ ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗΣ & ΤΜΗΜΑ ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑΣ

ΠΕΜΠΤΗ 30 ΙΟΥΝΙΟΥ 2022 – ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 1 ΙΟΥΛΙΟΥ 2022 | 21:00 Μάθημα: Υποκριτική – Σκηνοθεσία, Καθηγήτρια: Ιώ Βουλγαράκη «Περί φαινομένων και υπάρξεων» Σύνθεση κειμένων από τα έργα Περιστατικά και Γαλάζιο τετράδιο του Δανιήλ Χαρμς (Μετάφραση: Ροδούλα Παππά)

ΤΜΗΜΑ ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑΣ – ΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 8 – ΣΑΒΒΑΤΟ 9 – ΚΥΡΙΑΚΗ 10 ΙΟΥΛΙΟΥ 2022 | 19:15 - 23:00

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 15 – ΣΑΒΒΑΤΟ 16 – ΚΥΡΙΑΚΗ 17 ΙΟΥΛΙΟΥ 2022 | 18:00 - 22:30

 

ΤΕΛΕΙΟΦΟΙΤΟΙ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗΣ ΤΗΣ ΔΡΑΜΑΤΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ (2022)

Νοεμή Βασιλειάδου, Αλέκος Γιαγκούσης, Φάνης Γκαρμπουνώφ, Αδελαΐδα Κατσίδε, Κατερίνα Κρίστο, Θοδωρής Λαμπρόπουλος, Ερατώ-Μαρία Μανδαλενάκη, Ειρήνη Μαυρικάκη, Μυρτώ Μεϊτάνη-Καστρινάκη, Ιωάννης Μπάστας, Σπύρος Μπόσγας, Αθηνά Παπαδάκη, Παναγιώτα Παπαδοπούλου, Ιάσονας Στασινός, Γιώργος Φασουλάς, Βιβή Φωτοπούλου, Λίζα Χουχούα

 

ΤΕΛΕΙΟΦΟΙΤΟΙ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑΣ ΤΗΣ ΔΡΑΜΑΤΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ (2022)

Κωνσταντίνος Καρδακάρης, Γεωργία Κατσίλα, Νικόλας Λαμπάκης, Αγγελίνα Λεοντή, Θεοδώρα Πατητή, Γιώργος Παύλου, Ορέστης Φιωτάκης

Οι Πτυχιακές Εξετάσεις θα διεξαχθούν στο ΣΧΟΛΕIΟΝ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ – ΕΙΡΗΝΗ ΠΑΠΑ [Πειραιώς 52-18547 ΝΕΟ ΦΑΛΗΡΟ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ]

 

Η ιστοσελίδα χρησιμοποιεί cookies για την ευκολία της περιήγησης, την εξατομίκευση του περιεχομένου και διαφημίσεων και την ανάλυση της επισκεψιμότητας μας.
Δείτε τους ανανεωμένους όρους χρήσης για την προστασία δεδομένων και τα cookies.