ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ

    ΚΔΤΤΠΠΣ
    1 2 3 4 5 6 7
    8 9 10 11 12 13 14
    15 16 17 18 19 20 21
    22 23 24 25 26 27 28
    29 30 31

    07/10/2016


    Ανακοίνωση για τον 2ο γύρο των εισαγωγικών εξετάσεων στη Σχολή του Εθνικού Θεάτρου

    ΑΝΩΤΕΡΑ ΣΧΟΛΗ
    ΔΡΑΜΑΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ
    ΕΘΝΙΚΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ

    Διευθύντρια Δραματικής Σχολής: Έλσα Ανδριανού
                                         
    Γραμματεία: Δώρα Ταραμπίκου
    Τηλέφωνο: 210 52 25 634                    
    Fax: 210 52 48 665  
    www.n-t.gr
    e-mail: dramaschool@n-t.gr

    ΑΘΗΝΑ 7 Οκτωβρίου 2016

                                                              Ανακοίνωση

    Για τον 2ο γύρο των εισαγωγικών εξετάσεων στη Σχολή του Εθνικού Θεάτρου οι υποψήφιοι που έχουν επιλεγεί θα πρέπει να προσέλθουν σε:
     
    1. Ομαδικό εργαστήριο υποκριτικής, κίνησης και φωνής: Δευτέρα 10,Τρίτη 11 και Τετάρτη 12 Οκτωβρίου στη Δραματική Σχολή του Εθνικού Θεάτρου.
    Σημείωση: Η παρουσία στα εργαστήρια είναι υποχρεωτική και αποτελεί προϋπόθεση για την συμμετοχή στις τελικές εξετάσεις.

    2. Γραπτή εξέταση Πέμπτη 13 Οκτωβρίου 2016, ώρα 12:00-14:00, στη Δραματική Σχολή του Εθνικού Θεάτρου, Πειραιώς 35-ΟΜΟΝΟΙΑ..

    3. Τελική ατομική εξέταση: Δευτέρα 17, Τρίτη 18 και Τετάρτη 19 Οκτωβρίου, στη Δραματική Σχολή του Εθνικού Θεάτρου.

    Οι υποψήφιοι που έχουν επιλεγεί θα κληθούν να παρουσιάσουν δύο νέους μονολόγους, (αντίστοιχους με αυτούς του 1ου γύρου), ένα ελληνικό ποίημα και ένα ελληνικό τραγούδι.
    Επίσης, να αυτοσχεδιάσουν σε θέμα και ζητούμενα που θα τους οριστούν κατά τη διάρκεια της εξέτασης

    Οι ακριβείς ώρες της τελικής ατομικής εξέτασης θα ανακοινωθούν την Πέμπτη 13 Οκτωβρίου 2016.

    ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!

    Η Διευθύντρια της Δραματικής Σχολής
    Έλσα Ανδριανού

    ΟΜΑΔΑ Α-ΚΟΡΙΤΣΙΑ

    Αθανασιάδη Ευανθία του Ιωάννου
    Ανανιάδη Κατερίνα του Σπυρίδωνος
    Βαμπούλα Θεανώ- Μελίνα του Χρήστου
    Βούλγαρη Ιωάννα του Παναγιώτη
    Γκίνη Μαρία-Μαγδαληνή του Νικολάου
    Γκιουλεμέ Ξένια-Μαρία του Θεόδωρου
    Δερζέκου Δήμητρα του Δημητρίου
    Διαμαντή Κλέα
    Ηλία Ελένη-Μαρία του Αναστασίου
    Θεοδωράκη Μυρτώ-Ειρήνη του Γεώργιου-Ορέστη
    Καρυπίδου Βικτώρια του Ρομάν

    ΟΜΑΔΑ Α-ΑΓΟΡΙΑ

    Αγγελόπουλος Κωνσταντίνος του Ηλία
    Αποστολόπουλος Δημήτριος-Νικόλαος του Κωνσταντίνου
    Αρτεμισιάδης Μιχαήλ του Ηρακλή
    Βοϊδήλος Αθανάσιος του Γεωργίου
    Δροσόπουλος Νικόλαος του Χρήστου
    Εγγλέζος Ιωάννης του Γεωργίου

    Δευτέρα 10 Οκτωβρίου 2016
    12:00-14:00 Φωνή
    14:00-16:00 Κίνηση
    17:00-19:00 Υποκριτική
    Τρίτη 11 Οκτωβρίου 2016
    12:00-14:00 Κίνηση
    14:00-16:00 Φωνή
    Τετάρτη 12 Οκτωβρίου 2016
    12:00-16:00 Υποκριτική
    16:00-17:30 Συνάντηση γνωριμίας

    Ωρα προσέλευσης: 11:45
    [ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΛΘΟΥΝ ΜΕ ΡΟΥΧΑ ΠΡΟΒΑΣ, ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ, ΧΩΡΙΣ ΜΑΚΙΓΙΑΖ ΚΑΙ ΚΟΣΜΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΕΝΑ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΝΕΡΟ]

    ΟΜΑΔΑ B-ΚΟΡΙΤΣΙΑ

    Κιμούλη Μαριάννα του Γεώργιου
    Κιτζόγλου Εριφύλη του Βασιλείου
    Κορομπλή Χαρίκλεια του Γρηγορίου
    Κυριακού Καλλιόπη του Σταματίου
    Λασκαρίδου Κλεοπάτρα του Κρέοντος
    Λατουσάκη Ιωάννα του Νικολάου
    Μπαλαμώτη Διονυσία του Μιχαήλ
    Μπαντή Δήμητρα του Βασιλείου
    Μπρέκου Χριστίνα του Βασιλείου
    Νικολάου Ελπίδα του Γεωργίου
    Νικολετάτου Ζωή του Ιωάννη

    ΟΜΑΔΑ B-ΑΓΟΡΙΑ

    Καφενταράκης Αθανάσιος του Ιωάννου
    Λέκκας Αναστάσιος του Ανδρέα
    Μαυρόπουλος Κωνσταντίνος του Ευσταθίου
    Μπούτσικος Βασίλειος του Κωνσταντίνου
    Πούλος-Ρένεσης Χρήστος του Ιωάννη
    Σιώζος Κωνσταντίνος-Ανδρέας του Αθανάσιου

    Δευτέρα 10 Οκτωβρίου 2016
    12:00-16:00 Υποκριτική
    16:00-17:30 Συνάντηση γνωριμίας
    Τρίτη 11 Οκτωβρίου 2016
    12:00-14:00 Φωνή
    14:00-16:00 Κίνηση
    16:00-18:00 Υποκριτική
    Τετάρτη 12 Οκτωβρίου 2016
    12:00-14:00 Κίνηση
    14:00-16:00 Φωνή

    Ωρα προσέλευσης: 11:45
    [ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΛΘΟΥΝ ΜΕ ΡΟΥΧΑ ΠΡΟΒΑΣ, ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ, ΧΩΡΙΣ ΜΑΚΙΓΙΑΖ ΚΑΙ ΚΟΣΜΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΕΝΑ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΝΕΡΟ]


    ΟΜΑΔΑ Γ-ΚΟΡΙΤΣΙΑ

    Ντάνια Πολυξένη του Ιωάννη-Σωκράτη-Ελευθέριου
    Νταντή Δήμητρα του Πέτρου
    Παπανικολάου Ιοκάστη-Αγαύη
    Παπαρρηγοπούλου Αδαμαντία του Ξενοφώντος
    Παυλοπούλου Ξένια του Θεόδωρου
    Σίσκου Ιωάννα του Χρήστου
    Τσομπάνογλου Ραφαηλία-Νεκταρία του Ευάγγελου
    Φερτίδη Ελένη του Γεωργίου
    Φιλίδου Δανάη-Αρσενία του Παύλου
    Φιούρη Χαρίκλεια του Θεόδωρου

    ΟΜΑΔΑ Γ-ΑΓΟΡΙΑ

    Σουρίλας Αθανάσιος-Λεόντιος του Αναστάσιου
    Στρατηγός Φώτης του Κωνσταντίνου
    Φραγκούλης Χαρίλαος του Δημητρίου
    Χαρκοφτάκης Ιωάννης του Ανδρέα
    Χατζησταματίου Ευστράτιος του Παναγιώτη
    Χουσμέν Γιλμάζ του Χουσεΐν

    Δευτέρα 10 Οκτωβρίου 2016
    14:00-16:00 Φωνή
    16:00-18:00 Κίνηση
    Τρίτη 11 Οκτωβρίου 2016
    12:00-16:00 Υποκριτική
    16:00-17:30 Συνάντηση γνωριμίας
    Τετάρτη 12 Οκτωβρίου 2016
    12:00-14:00 Φωνή
    14:00-16:00 Κίνηση
    17:00-19:00 Υποκριτική

    Ωρα προσέλευσης: Δευτέρα 13:45, Τρίτη & Τετάρτη 11.45

    [ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΛΘΟΥΝ ΜΕ ΡΟΥΧΑ ΠΡΟΒΑΣ, ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ, ΧΩΡΙΣ ΜΑΚΙΓΙΑΖ ΚΑΙ ΚΟΣΜΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΕΝΑ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΝΕΡΟ]